Podsumowanie startów Azymutu Osie

Podsumowanie startów Azymutu Osie
w Imprezach na Orientację
ROK 2016 styczeń – czerwiec

Zawody rangi regionalnej – Puchar Województwa Kujawsko-
Pomorskiego (PWKP), Puchar Borów Tucholskich (PBT):

TJ (juniorzy 17-20 lat) – na 9 zawodów 3 zwycięstwa
• Jarosław Malinowski – 3 zwycięstwa
• Mateusz Kozioł – 2 zwycięstwa
• Filip Chudecki, Tomasz Idczak i Paweł Mechliński – po 1 zwycięstwie

TM (gimnazjaliści) – zwycięstwa we wszystkich zawodach, których startowaliśmy
(10 razy):
• Jan Cichocki i Paweł Jezierski – po 7 zwycięstw
• Dominik Chudecki i Miłosz Wąsikowski – po 4
• Zuzanna Jakimowicz, Dawid Skwiercz – po 3
• Cezary Nagórski, Nicol Warchoł i Magdalena Ziółkowska – po 1

TD (uczniowie SP) – na 9 zawodów 8 zwycięstw
• Anna Deinowska – 4 zwycięstwa
• Aniela Bettka i Jan Bocian – po 3
• Wiktoria Dąbrowska, Agnieszka Kotlenga i Natalia Wąsikowska – po 2

Uwaga! Ilość zwycięstw Azymutu i poszczególnych zawodników nie sumuje się – PBT i
PWKP dwa razy rozegrano na tych samych zawodach (Bielowszczak i Nad Wdą), zwycięstwa
na zawodach odnosiły więcej niż jedna ekipa, zawodnicy startowali w 2-3-osobowych
zespołach.

Klasyfikacja generalna pucharów regionalnych 2016

Puchar Województwa Kujawsko-Pomorskiego

TJ (po 6 zawodach, sklasyfikowano 53 zawodników)
1. Malinowski Jarosław
4. Kozioł Mateusz

TM (po 6 zawodach, sklasyfikowano 151 zawodników)
1-2. Cichocki Jan i Jezierski Paweł
3-4. Chudecki Dominik i Wąsikowski Miłosz
5. Jakimowicz Zuzanna
6. Chudecka Zuzanna
Na miejscach 1-15 wyłącznie zawodnicy Azymutu.

TD (sklasyfikowano 101 zawodników)
1-2. Aniela Bettka i Anna Deinowska
3-4. Agnieszka Kotlenga i Natalia Wąsikowska
6. Jan Bocian

Puchar Borów Tucholskich

TJ (po 5 zawodach, sklasyfikowano 36 zawodników)
3. Malinowski Jarosław
6. Kozioł Mateusz

TM (po 4 zawodach, sklasyfikowano 61 zawodników)
1-2. Cichocki Jan i Jezierski Paweł
3-4. Chudecki Dominik i Wąsikowski Miłosz
5. Jakimowicz Zuzanna
6. Skwiercz Dawid
Na miejscach 1-14 wyłącznie zawodnicy Azymutu.

TD (po 3 zawodach, sklasyfikowano 33 zawodników)
1. Deinowska Anna
2. Bocian Jan
3. Dąbrowska Wiktoria
6-7. Kotlenga Agnieszka i Wąsikowska Natalia

Odznaki InO zdobyte w pierwszym półroczu 2016 roku
SREBRNE
1. Paweł Mechliński
2. Mateusz Kozioł
3. Agata Adrych
4. Zuzanna Chudecka
5. Jan Cichocki
6. Jakub Czarnowski
7. Paweł Jezierski
8. Miłosz Wąsikowski
9. Dominik Chudecki
10. Angelika Durajewska
11. Paweł Jędryczka
12. Zuzanna Jakimowicz
13. Jan Bocian

Prasowe echa książki Bractwa Czarnej Wody i Wdeckiego Parku Krajobrazowego

W numerze 1/2015 miesięcznika „Pomerania” na stronie 57. przeczytać można obszerną recenzję, autorstwa Kazimierza Jaruszewskiego, wydanej przez Bractwo Czarnej Wody i Wdecki Park Krajobrazowy książki „Szlakami prof. Alfonsa Hoffmanna i ks. dr. Bernarda Sychty po Ziemi Świeckiej”, mającej formę przewodnika historyczno-turystycznego. Numer 1/2015, jak i pozostałe numery z tego rocznika „Pomeranii”, dostępne są pod następującym linkiem: http://www.miesiecznikpomerania.pl/archiwum/pomerania-2015. Zachęcamy do regularnego czytania tego popularnego na Pomorzu wśród regionalistów  czasopisma. Wymagany jest do tego program do odczytywania PDF-ów np.  firmy Adobe „Acrobat Reader DC”.

Do lektury wymienionej wyżej książki, krótką jej recenzją, zachęca też czytelników Biblioteka Pedagogiczna w Świeciu pod linkiem: http://www.bpswiecie.pl/warto.php.

Osoby zainteresowane biografią i twórczością ks. dr. Bernarda Sychty zachęcamy do przeczytania artykułu „Ks. dr Bernard Sychta, etnograf Kaszub i Kociewia” Małgorzaty Mielewskiej, opartego na wymienionej wyżej książce, dostępnego na stronie „Czasu Świecia” pod tym linkiem: http://www.czasswiecia.pl/czas_swiecia/1,88351,18380809,ks-dr-bernard-sychta-etnograf-kaszub-i-kociewia.html. Artykuł ten ukazał się też w wersji papierowej „Czasu Świecia” w numerze 22953 z 29 maja 2015 roku.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, iż wymienioną wyżej książkę można otrzymać bezpłatnie w siedzibie Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu i serdecznie zapraszamy do jej lektury.

Szlakami prof. Alfonsa Hoffmanna i ks. dr. Bernarda Sychty po Ziemi Świeckiej / Mariusz Chudecki i Józef Malinowski. – Osie : Bractwo Czarnej Wody : Wdecki Park Krajobrazowy, 2013. – 187, [4] s., [1] k. tabl. złoż. luzem : il. (w tym kolor.), err. ; 24 cm. – (Dziedzictwo kulturowe Wdeckiego Parku Krajobrazowego ; t. 1)

Opis bibliograficzny książki zamieszczony w „Przewodniku Bibliograficznym Biblioteki Narodowej” (bn.org.pl/download/document/1426519856.pdf).

Żyli wśród nas… Legenda o Osiu

 

Na stronie internetowej „Wiejskie cmentarze ewangelickie województwa łódzkiego” pojawiła się recenzja publikacji Bractwa i Wdeckiego Parku Krajobrazowego „Żyli wśród nas… Legenda o Osiu”. Można ją przeczytać pod linkiem

http://www.cmentarzeewangelickie-lodzkie.pl/rec_zyli_wsrod_nas.php?mn=recenzje.

 

 

 

Zapora Żur 2016

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami Kajakowej Imprezy na Orientację oraz komunikatem startowym Zapory Żur 2016

 

Zapora Żur 2016-Komunikat startowy

Zasady Kajakowej InO

 

ino-zur-2016-protokol

 

Zapora Żur 2016

Plakat-InO-Żur

Regulamin kajakowej InO 2016

 

 

 

WYNIKI KOŃCOWE InO NAD WDĄ 2016

 

 

Wyniki kategorii TP

 

M-sce Nazwisko i imię Zespół/klub/środowisko BPK90 BPK 60 PS 25/15 PM ZM–OP WK–ZK Czas  w min Suma punktów karnych
1. DULSKI Rafał, SENTKOWSKA Weronika – TS KInO Ekoton Grudziądz - - - - - - 74 0
0 0 0 0 0 0 0
2. FIEREK Rafał, FIEREK Jan, BULGE Agnieszka – TS Gródek/Warlubie - - - - 3 - 47 10
0 0 0 0 10 0 0
3. Rodzina WIKTOROWICZÓW – TS Świecie - - - - 3,9 - 45 20
0 0 0 0 20 0 0
4. HINKELMANN Michał, KOŚMIDER Aleksandra, PAWLIK Małgorzata Azymut Osie - - 9 - 3 - 43 35
0 0 25 0 10 0 0
5. PIKUŁA Nikola, PIÓR Mateusz, STEFFAN Rozalia Azymut Osie - - 3 - 9,10 - 48 45
0 0 25 0 20 0 0
6. BARSZCZEWSKA Joanna, KOZAK Anna, KOZAK Krystian, ŁEPPEK Hanna, MADZIĄG Kacper, PYRKOWSKI Jakub ZHP Lipinki - - 3 - 2,3,4,9-2,3,4,9 - 58 105
0 0 25 0 40/40 0 0

 

Wyniki kategorii TT1/TD

 

M-sce Nazwisko i imię Zespół/klub/środowisko BPK90 BPK 60 PS 25/15 PM ZM–OP WK–ZK Czas  w min Suma punktów karnych
1. DĄBROWSKA Wiktoria, KOTLENGA Agnieszka, WĄSIKOWSKA Natalia Azymut Osie - - A - - - 72 15
0 0 0/15 0 0 0 0
2. BETTKA Aniela, DEINOWSKA Anna Azymut Osie - - 10 - - - 115 25
0 0 25 0 0 0 0
2. Kacper, Maciej 52 DH Remus Wałdowo Szlacheckie - - A - 2 - 79 25
0 0 0/15 0 10 0 0
4. MURAWSKA Kinga SP 24 Toruń - - A - 2-6 - 86 35
0 0 0/15 0 20 0 0
5. Mateusz, Jędrzej, Kacper 52 DH Remus Wałdowo Szlacheckie - - A 2 - - 85 45
0 0 0/15 30 0 0 0
6. GATZ Katarzyna, KOŁODZIEJCZAK Julia – TJ Azymut Osie - A 6 - 2 - 99 95
0 60 25 0 10 0 0
7. SZALACHA Oliwia, WEJDEBACH Julia PSP Warlubie 1,2 A 6 1,2,2,x 5-5 - 88 405
180 60 25 120 20 0 0
8. DANIELEWICZ Julia, KOSIKOWSKA Kalina, SUCHOMSKA Patrycja PSP Warlubie 5,7 A,LOP 4,5,11,LOP - 1,2,2,4- 1,2,2, 3,4,5,6 3x/- 98 590
180 120 75/15   110 90/0 0
9. BOCIAN Jan, MASTALERZ Dawid Azymut Osie 7,8,9,  10,11 A, LOPx2 - - 2 - 128 653
450 180 0 0 10 0 13
10. JEZIORSKA Martyna, MIELEWSKA Klaudia PSP Warlubie 5,7,8,9,10,11 A, LOPx2 4 6,10,    LOP 2,4,6,6-4,6,6,6 - 136 936
540 180 25 90 80 0 21

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki kategorii TT2/TM

 

M-sce Nazwisko i imię Zespół/klub/środowisko BPK90 BPK 60 PS 25/15 PM ZM–OP WK–ZK Czas Suma punktów karnych
1. CICHOCKI Jan, JEZIERSKI Paweł Azymut Osie - - - - - - 130 0
0 0 0 0 0 0 0
2. CHUDECKI Dominik, WĄSIKOWSKI Miłosz Azymut Osie - - 8 - - - 148 25
0 0 25 0 0 0 0
3. CHUDECKA Zuzanna, JAKIMOWICZ Zuzanna, ZIÓŁKOWSKA Magdalena Azymut Osie - - 3-A - - - 152 40
0 0 25/15 0 0 0 0
4. KOWALSKA Zuzanna, KOWALSKI Tomasz – TS KTG Trawers Bydgoszcz - - 5-A - A - 114 50
0 0 25/15 0 10 0 0
5. SZAWKAŁO Beata, SZAWKAŁO Grzegorz – TS Gdańsk/ Buszkowy - - -/A - - - 196 51
0 0 0/15 0 0 0 36
6. OLSZEWSKI Aleksander, GRZONKA Mateusz Gimnazjum Warlubie - - 2,4,7-A - - - 182 112
0 0 75/15 0 0 0 22
7. KALECIAK Mieczysław, PUCIATA Weronika ZHP Lipinki 7 A,B 5,8 7 -/5 - 162 302
90 120 50 30 0/10 0 2
8. CZARNOWSKI Jakub, JĘDRYCZKA Paweł Azymut Osie 7,9,11 A 8,10 11 -/8 - 158 420
270 60 50 30 0/10 0 0
9. CZARNOWSKA Melania, DURAJEWSKA Angelika, MASTALERZ Julia Azymut Osie 7,8,10,11 A 5 - - - 182 467
360 60 25 0 0 0 22
10. DERENGOWSKA Małgorzata, SKWIERCZ Dawid Azymut Osie 4,8,11 A,B 3,7 - - - 194 474
270 120 50 0 0 0 34
11. NAGÓRSKI Cezary, WARCHOŁ Nicol, WOJDA Magdalena Azymut Osie 2,7,9, 11 A 7,10 2,8,9,   10,11 -/8 - 169 639
360 60 50 150 0/10 0 9
12. ADRYCH Agata, ZIELIŃSKA Karolina Azymut Osie 5,6,7,8,9,11 A 3 - -/B - 184 659
540 60 25 0 0/10 0 24
PK KESSLER CELINA, NAGÓRSKA Julia, URTNOWSKA Nicole, ZIELIŃSKA Anna – TJ  Azymut Osie 6,7,8, 10,11 A,B 2,5 6 -/9 - 185 685
450 120 50 30 0/10 0 25
PK ANTOSZEWSKA Emilia, DERENGOWSKA Beata, GARCZEWSKI Sebastian, JASNOCH Klaudia, PIASEK Artur Azymut Osie - A,B 3,5,8 - - - 245 685
0 120 75 0 0 0 490
13. BONIKOWSKA Sylwia, FANDREJEWSKA Oliwia, MAJKA Aleksandra Gimnazjum Warlubie 3,4,5,6,7,8,9 B 10,11-A x -/A - 112 795
630 60 65 30 0/10 0 0
14. AGACKI Daniel, KUREK Paulina Gimnazjum Warlubie 4,5,6,7,8,9,11 A 3 4x - - 163 838
630 60 25 120 0 0 3
15. LEWANDOWSKA Natalia, PIOTROWSKI Miłosz Gimnazjum Warlubie 4,5,6,7,8,9,10,11 A,B 3 - - - 125 865
720 120 25 0 0 0 0

 

 

Wyniki kategorii TU/TJ

 

M-sce Nazwisko i imię Zespół/klub/środowisko BPK90 BPK 60 PS 25 PS 15 PM ZM–OP WK–ZK Czas Suma punktów karnych
1. MALINOWSKI Jarosław, KOZIOŁ Mateusz  Azymut Osie - - 13 - - - - 156 25
0 0 25 0 0 0 0 0
1. IDCZAK Tomasz, MECHLIŃSKI Paweł Azymut Osie - - 14 - - - - 172 25
0 0 25 0 0 0 0 0
3. KOTLĘGA Grzegorz, SOCHA Hubert Nocni Pożeracze Umysłów - - 13 - - - - 200 35
0 0 25 0 0 0 0 10
PK SCHROEDER Patryk, SCHROEDER Kacper, GRADA Arkadiusz Pompa Team - - 13,15 - 11,12 10/- - 206 106
0 0 50 0 30 10 0 16
4. MAJORKIEWICZ Ewelina, MRÓZ Bartosz 52 DH Remus Wałdowo Szlacheckie/Ekoton             II LO Grudziądz - 11,12 - - - - - 232 162
0 120 0 0 0 0 0 42
5. RECKI Maciej, RÓŻYŃSKI Marcin Azymut Osie - 11,12 - - - 9/9 11,12 215 225
0 120 0 0 0 10/10 60 25
6. KLAMANN Hubert, TUSZKOWSKI Marcin Larwy 15 - 13,14 - - - - 244 275
90 0 50 0 0 0 0 135
7. WEGRZYŃSKI Bartosz – TS Toruń 15 11,12 13 - 12 - - 201 276
90 120 25 0 30 0 0 11
PK FRANKOWSKA Marzena, REPUCHA Adam, RÓŻYCKA Dorota, SIEŃKOWSKA Joanna Kto te wariatki wypuścił z klastki & dreptak 5,6 LOP 13 11,12 6 15/13x 1x 225 530
180 60 25 30 30 10/130 30 35

 

 

Wyniki kategorii TZ

 

M-sce Nazwisko i imię Zespół/klub/środowisko BPK90 BPK 60 PS 25 PS 15 PM ZM–OP WK–ZK Czas Suma punktów karnych
1. DULSKI Rafał KInO Ekoton Grudziądz - - - CH - - - 198 15
0 0 0 15 0 0 0 0
1. WROŃSKI Karol Krzaczor Team - - - CH - - - 198 15
0 0 0 15 0 0 0 0
3. TAFLIŃSKI Przemysław Skarmat Toruń - - 3 - - - - 195 25
0 0 25 0 0 0 0 0
4. ĆWIDAK Paweł SKPT Gdańsk - - 3 CH - - - 198 40
0 0 25 15 0 0 0 0
5. DĄBROWSKI Jan, WRZAŁKOWSKI Marek Skarmat Toruń, UKS Włóczykij Osiek - CHx2 - - CH - - 204 154
0 120 0 0 30 0 0 4
6. GROMOWSKI Bartłomiej STK LUKS „Pol” Czersk - CHx2 3,7,12 CHx2 CH CH - 186 265
0 120 75 30 30 10 0 0
7. MALINOWSKA Emilia, RADTKA Paweł Azymut Osie/UKS Włóczykij Osiek - CHx3 3,6,12 - CHx3 - - 223 368
0 180 75 0 90 0 0 23
7. MURAWSKI Maciej Skarmat Toruń - CHx4 - - CHx4,10 10,10-10 - 245 510
0 240 0 0 150 20/10 0 90
9. SOŁTYS Maciej Skarmat Toruń - CHx4 3,10 - 10 10×8-10×6 - 251 610
0 240 50 0 30 80/60 0 150
10. ŻOŁNOWSK Aleksandra, ŻOŁNOWSKI Edward Team Żołnowscy 3,5,7 CHx4 6 - - - - 251 685
270 240 25 0 0 0 0 150

 

Wyniki kategorii TKr

 

M-sce Nazwisko i imię Zespół/klub/środowisko BPK 90 BPK 60 PS 25/15 PM ZM–OP WK–ZK Czas Suma punktów karnych
1. PAŁDYNA Joanna, ŻYLINSKI Adam Orla Perć Gdańsk - - - - - - 409 0
0 0 0 0 0 0 0
1. SIKORA Rafał, SPADIK Mateusz Bytonia/Radostowo - - - - - - - 0
0 0 0 0 0 0 0
PK SCHROEDER Patryk, SCHROEDER Kacper, GRADA Arkadiusz, KOTLĘGA Grzegorz Pompa Team - A 4,9 B - - 471 176
0 60 50 15 0 0 51
3. BLUMA Tomasz, SUSZEK Krzysztof 4,19,24, 27,28,29 - 5,15, 25 B - - 409 630
540 0 75 15 0 0 0
4. JURANIEC Marta, ZALEWSKA Iwona 1-6,8,17,19,22-29 A,B 9,11, 12,14 - - - 285 1750
1530 120 100        

 

Wyniki kategorii TR1

 

M-sce Nazwisko i imię Zespół/klub/środowisko Ilość zdobytych PK Wartość zdobytych PK Czas Punkty karne czas Suma punktów
1. GROMOWSKI Bartłomiej STK LUKS Pol Czersk 33 116 168 0 116
2. GZELLA Krystyna, KOŁECKI Stefan, MIECHOWIECKA Danuta, SITEK Zofia Bytonia, Radostowo 14 39 189 0 39

 

Wyniki kategorii TR2

 

M-sce Nazwisko i imię Zespół/klub/środowisko Ilość zdobytych PK Wartość zdobytych PK Czas Punkty karne czas Suma punktów
1. NIKONOWICZ Adrian KKW 41 133 295 0 133
2. KOT Adam Gdańsk 33 120 289 0 120
2. REDLARSKI Marek Łąg 34 111 286 0 111

 

 

Wyniki kategorii TB1

 

M-sce Nazwisko i imię Zespół/klub/środowisko Czas
1. FAŁKOWSKI Zbigniew Azymut Osie-Leśnicy 87.30
2. KOZIOŁ Mateusz Azymut Osie-TL Tuchola 90.27

 

Wyniki kategorii TB2

 

M-sce Nazwisko i imię Zespół/klub/środowisko Czas
1. KOTLEGA Grzegorz, SOCHA Hubert Nocni Pożeracze Umysłów 35.08
2. KOWALSKA Zuzanna, KOWALSKI Tomasz KTG Trawers Bydgoszcz 70.25

 

 

 

Sporządził

 

Józef Malinowski

Bractwo Czarnej Wody

 

 

UWAGA!!!

Ze względów technicznych proszę o wysyłanie zgłoszeń na InO „Nad Wdą” na oba adresy mailowe.Na wszystkie zgłoszenia odpowiadam mailem potwierdzającym przyjęcie zgłoszenia. Wobec tego termin zgłoszeń zostaje przedłużony do czwartku 9 czerwca godz. 24.00

 

 

Józef Malinowski

 

Zgody rodziców na InO „Nad Wdą 2016″

Nad Wdą 2016-Zgoda TR

Nad Wdą 2016-Zgoda

 

 

Komunikat startowy InO Nad Wdą 2016

Impreza na Orientację „Nad Wdą 2016”

Osie 11-12 czerwca 2016

Komunikat startowy

 

  1. Patronat: Wójt Gminy Osie Pan Michał Grabski i Nadleśniczy Nadleśnictwa Osie Pan Marek Sobczak
  2. Przygotowanie imprezy:
  • Kierownik organizacyjny – Marek Miesała
  • Zespół organizacyjny – członkowie i sympatycy Bractwa Czarnej Wody
  1. Sędzia główny – Józef Malinowski
  2. W kategoriach wiekowej TS i startowej TR można zdobywać punkty do Pucharu Borów Tucholskich na trasach startowych: w TS – TZ lub TU oraz TKr (pod uwagę bierze się lepszy wynik), w TR – TR1 lub TR2.
  3. Trasy i mapy

We wszystkich kategoriach trasa w urozmaiconym, lesistym terenie.

  • TP – trasa 2,4 km (po prostej między PK), mapa wykonana w programie OCAD, kolorowa, pełna, aktualność pierworysu 1983, nieaktualizowana
  • TT1/TD – trasa 3,7 km, mapa wykonana w programie OCAD, kolorowa, z częściowo niepełną treścią wzdłuż trasy, aktualność pierworysu 1983, nieaktualizowana
  • TT2/TM – trasa 5,5 km, mapa wykonana w programie OCAD, kolorowa, z częściowo niepełną treścią, aktualność pierworysu 1983, nieaktualizowana
  • TU – trasa 6,0-6,5 km, mapa wykonana w programie OCAD, kolorowa, z niepełną treścią, aktualność pierworysu 1983, nieaktualizowana
  • TZ – trasa około 8 km, mapa wykonana w programie OCAD, kolorowa, nietypowa, z niepełną treścią, aktualność pierworysu 1983, nieaktualizowana
  • TKr – trasa 15,8 km (po prostej między PK), mapa pełna topograficzna, na bazie Geoportalu, nieaktualizowana. UWAGA! Trasa zaliczona dodatkowo do Pucharu Borów Tucholskich 2016 dla kategorii TS.
  • TR1 – czas jazdy 180 minut, PK o różnej wartości wagowej, mapa pełna topograficzna, na bazie Geoportalu, nieaktualizowana.
  • TR2 – czas jazdy 300 minut, PK o różnej wartości wagowej, mapa pełna topograficzna, na bazie Geoportalu, nieaktualizowana.
  • TB1 – trasa 8,2 km (po prostej między PK), mapa pełna topograficzna, na bazie Geoportalu, nieaktualizowana.
  • TB2 – trasa 4,3 km (po prostej między PK), mapa pełna topograficzna, na bazie Geoportalu, nieaktualizowana.
  1. Zgłoszenia
  • Klub/szkoła/drużyna/środowisko, imienny skład zespołów w poszczególnych kategoriach (wraz z ich liczebnością), rocznik urodzenia poszczególnych startujących
  • Józef Malinowski 530 702 068,
  • bczw@poczta.onet.pl, prezes@bractwoczarnejwody.org.pl
  • Zgłoszenia do środy 8 czerwca 2016 włącznie. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłaszanie przewidywanej liczby zawodników. Zawodnicy zgłoszeni później (w tym na starcie) mogą nie otrzymać wszystkich świadczeń.
  1. Ramowy program zawodów (może ulec niewielkim zmianom):
7.30 – 10.20 Przyjmowanie uczestników w bazie, opcjonalnie szkolenie dla początkujących                             o godz. 8.45
9.15 Otwarcie zawodów
9.30 Ogłoszenie list startowych (kolejności startu) dla kategorii pierwszej kolejnościstartu
9.40 Wyjazd lub przejście na miejsce startu kategorii pierwszej kolejności
Około 10.00 Start kategorii TP, TT1/TD, TZ oraz TR1 i TR2
Około 10.30 Start kategorii TT2/TM i TU, TB1 i TB2
Do 13.00 Zakończenie dla TP i TT1/TD oraz TB1 i TB2
14.00-14.30 Zakończenie pozostałych tras (z wyj. TR2)
Około 15.30 Zakończenie TR2
17.30 Zamknięcie bazy głównej (uczestnicy planujący, ze względu na start w 2 kategoriach, zakończyć start później, zobowiązani są uzgodnić czas ukończenia zawodów                            z organizatorami)
21.30 Wyjazd z pola biwakowego w Żurze na start trasy TKr
22.00 Start trasy TKr
8.00 Zakończenie imprezy dla TKr

UWAGA: Zawodnicy chcący wystartować wcześnie lub późno mogą zaproponować swoje minuty startowe, nie związane z powyższym harmonogramem.

UWAGA: Harmonogram może ulec zmianie w przypadku większej, niż przewidywana, ilości startujących.

  1. Informacje dodatkowe

 

Impreza na Orientację „Nad Wdą 2016”

Bractwo Czarnej Wody i Klub Imprez na Orientację Azymut Osie wraz z partnerami zapraszają na InO „Nad Wdą 2016”, finansowaną ze środków województwa kujawsko-pomorskiego i gminy Osie. Zawody odbędą się w sobotę i niedzielę 11-12 czerwca 2016. Bazą imprezy będzie Zespół Szkół w Osiu, ul. Ks. Semraua 44 (tzw. Jutrzenka).

Szczegółowy regulamin zawodów znajdzie się wkrótce na stronie Bractwa www.bractwoczarnejwody.org.pl oraz stronie Pucharu Borów Tucholskich www.pbt.turystyka.pl. Tam też będzie można pobrać wymagane zgody.

Proponujemy trasy dla „inowców” z większym doświadczeniem (TM – dla gimnazjalistów, TU – dla średniozaawansowanych i TZ – dla zaawansowanych), trasy dla początkujących w InO (TP – dla zupełnie „zielonych”, TD – dla uczniów szkoły podstawowej po kilku startach i TT – dla niezaawansowanych). Wszystkie trasy piesze krótkie są dostępne dla każdego bez ograniczeń wiekowych. Dla lubiących zmęczyć się przygotowaliśmy trasę TKr – długą, nocną. Są też trasy dla rowerzystów (trzy- i pięciogodzinna) oraz dla biegaczy, którzy nie mają doświadczenia w orienteeringu.

Zgłoszenia przyjmuje i udziela wszelkich informacji Józef Malinowski tel. 530 702 068, bczw@poczta.onet.pl lub prezes@bractwoczarnejwody.org.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!! – Oczekujemy 11-12 czerwca!!!

 

Nad Wdą 2016-Regulamin

 

 

 

Kontakt

Adres:
Bractwo Czarnej Wody
ul. Rynek 2
86-150 Osie
tel. 052 33 29 568

Prezes:
Józef Malinowski
ul. Kopernika 3
86-150 Osie
tel. 530 702 068
bczw@poczta.onet.pl
prezes@bractwoczarnejwody.org.pl