Radio PiK o atrakcjach turystycznych i historycznych gminy Osie

Radio PiK w cyklicznym, cotygodniowym Magazynie Turystycznym „Na szlaku” redagowanym przez Tomasza Kaźmierskiego, emitowanym w niedziele od godziny 12.05 do 13.00, od kilku już lat wędruje szlakami Kujaw i Pomorza, prezentując najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca. Zarówno te już popularne, jak i mniej znane. Nie brakuje też wypraw w odległe miejsca Polski, a nawet na inne kontynenty. W jednym z wcześniejszych wydań o swoich podróżach po Azji Środkowej opowiedział, związany z naszą gminą Rafał Kuzimski, a Wdecki Park Krajobrazowy przedstawił jego dyrektor − Daniel Siewert.

W styczniu Radio Pomorza i Kujaw poświęciło aż dwie kolejne audycje gminie Osie.

W audycji z 15 stycznia 2017 roku Józef Malinowski − prezes Bractwa Czarnej Wody zachęcał słuchaczy Radia PiK do odwiedzenia gminy Osie nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale również zimą, proponując między innymi narciarstwo biegowe. W programie nie zabrakło informacji o całorocznej ofercie turystycznej i udogodnieniach dla turystów, a także głównych dziedzinach działalności Bractwa Czarnej Wody, w tym o wytyczaniu szlaków turystycznych promujących najbardziej atrakcyjne tereny, wydawniczej − szczególnie o opracowywaniu i wydawaniu przewodników turystycznych i historyczno-turystycznych oraz organizacji Marszów na Orientację.

Audycja z 22 stycznia 2017 roku poświęcona była głównie historii elektrowni wodnych w Gródku i Żurze i gródeckiej Fabryki Grzejników Elektrycznych oraz wydanej w listopadzie 2016 roku przez Wdecki Park Krajobrazowy książce „Elektrownie wodne w Gródku i Żurze − cenne elementy krajobrazu kulturowego Wdeckiego Parku Krajobrazowego”. Mariusz Chudecki − autor książki zachęcał do odwiedzenia gminy Osie nie tylko miłośników pomorskiej historii, ale także wielbicieli fotografii krajobrazowej, przyrodniczej. Obydwie audycje można odsłuchać pod tym linkiem: http://www.radiopik.pl/58,0,na-szlaku.

Kontakt

Adres:
Bractwo Czarnej Wody
ul. Rynek 2
86-150 Osie
tel. 052 33 29 568

Prezes:
Józef Malinowski
ul. Kopernika 3
86-150 Osie
tel. 530 702 068
bczw@poczta.onet.pl
prezes@bractwoczarnejwody.org.pl