ROK 2017 w Azymucie – podsumowanie

Zawody rangi ogólnopolskiej

Puchar Polski Młodzieży Starogard Gdański 28-29 maja 2017
TM (młodzież)
1. Jan Cichocki – Paweł Jezierski
2. Dominik Chudecki – Miłosz Wąsikowski
3. Jakimowicz Zuzanna – Zielińska Karolina

Puchar Polski Młodzieży Osie 10-11 czerwca 2017

TJ (juniorzy)
2. Aleksandra Jezierska – Marcin Różyński
3. Julia Aniszewska – Zuzanna Chudecka

TM (młodzież)
1. Jan Cichocki – Paweł Jezierski
2. Dominik Chudecki – Miłosz Wąsikowski
3. Zuzanna Chudecka – Zuzanna Jakimowicz

TD (dzieci)
1. Remigiusz Cyrczak – Bartosz Czarnowski – Michał Hinkelmann

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewiesze 16-17 września 2017
TJ (juniorzy)
2. Julia Aniszewska – Zuzanna Chudecka
II miejsce drużynowo w ekipie Skarmatu Toruń

Puchar Polski Wiązowna 28-29 października 2017
TJ (juniorzy)
2. Julia Aniszewska – Zuzanna Chudecka
TM (młodzież)
1. Dominik Chudecki – Mateusz Grzonka
2. Jan Cichocki – Paweł Jezierski
3. Zuzanna Jakimowicz – Karolina Zielińska

Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Biegach na Orientację Goraj 29-30 października
2017
M 16
1. Dominik Chudecki

 

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski Młodzieży 2017

TJ (sklasyfikowano 84 zawodników)
7. Julia Aniszewska, Zuzanna Chudecka

TM (sklasyfikowano 331 zawodników)
1. Jan Cichocki i Paweł Jezierski
4. Dominik Chudecki
6. Zuzanna Jakimowicz i Karolina Zielińska
9. Aniela Bettka
11.Jan Bocian

TD (sklasyfikowano 151 zawodników)
11.Remigiusz Cyrczak, Bartosz Czarnowski, Michał Hinkelmann

 

Zawody rangi regionalnej – Puchar Województwa Kujawsko-Pomorskiego,Puchar Borów Tucholskich, Puchar Kociewia:

TZ (zaawansowani) i TU (średniozaawansowani ) – 2 zwycięstwa
• Jarosław Malinowski 2
• Emilia Malinowska 1

TJ – na 17 zawodów 11 zwycięstw
• Julia Aniszewska i Zuzanna Chudecka po 8
• Paweł Jezierski 3
• Jan Cichocki 2
• Agata Adrych, Mateusz Kozioł i Paweł Mechliński po 1

TM – na 17 zawodów 17 zwycięstw (31 zwycięskich zespołów, bo niekiedy wspólne
pierwsze miejsce, w części imprez pozostali uczestnicy byli za wszystkimi naszymi zespołami):

• Jan Cichocki 12
• Paweł Jezierski 11
• Miłosz Wąsikowski – 8
• Dominik Chudecki i Zuzanna Jakimowicz po 7
• Aniela Bettka, Melania Czarnowska, Anna Deinowska, Natalia Wąsikowska i
Karolina Zielińska po 3
• Angelika Durajewska i Cezary Nagórski po 2
• Jan Bocian i Krzysztof Joppek po 1

TD – na 13 zawodów 4 zwycięstwa
• Bartosz Czarnowski i Michał Hinkelmann po 3
• Remigiusz Cyrczak 2
• Klaudia Konieczka, Jakub Łobocki, Monika Pawlik, Nikola Pikuła i Mateusz
Piór po 1

TP – 2 zwycięstwa
Sumy zwycięstw pojedynczych zawodników nie tworzą ilości zwycięstw łącznie – zawodnicy
startowali i zwyciężali w zespołach dwu-trzyosobowych, ponadto zwyciężali wspólnie.

 

Klasyfikacja generalna pucharów regionalnych 2017

Puchar Województwa Kujawsko-Pomorskiego – seniorzy od 21 lat TS (11 zawodów,
sklasyfikowano 93 zawodników)
7. Jarosław Malinowski

Puchar Województwa Kujawsko-Pomorskiego – juniorzy 17-20 lat TJ (11 zawodów,
sklasyfikowano 95 zawodników)
3. Julia Aniszewska
4. Zuzanna Chudecka
5. Agata Adrych

Puchar Województwa Kujawsko-Pomorskiego – gimnazjum TM (11 zawodów, sklasyfikowano
250 zawodników, do 11 miejsca tylko Azymut, w pierwszej dwudziestce 16 od
nas)
1. Cichocki Jan i Jezierski Paweł
3. Zuzanna Jakimowicz
4. Chudecki Dominik i Wąsikowski Miłosz
6. Aniela Bettka i Anna Deinowska

Puchar Województwa Kujawsko-Pomorskiego – szkoła podstawowa TD (11 zawodów,
sklasyfikowano 181 zawodników)
5. Michał Hinkelmann
6. Bartosz Czarnowski
Puchar Borów Tucholskich – TS (8 zawodów, sklasyfikowano 217 zawodników)
7. Malinowski Jarosław

Puchar Borów Tucholskich i Puchar Kociewia – TJ (8 zawodów, sklasyfikowano 47 zawodników)
1. Julia Aniszewska i Zuzanna Chudecka
3. Paweł Mechliński
4. Mateusz Kozioł
5. Agata Adrych
6. Dawid Skwiercz

Puchar Borów Tucholskich – gimnazjum TM (8 zawodów, sklasyfikowano 62 zawodników,
do 18 miejsca tylko Osie)
1. Cichocki Jan – Jezierski Paweł
2. Miłosz Wąsikowski
3. Dominik Chudecki
4. Zuzanna Jakimowicz
5. Karolina Zielińska
6. Aniela Bettka i Anna Deinowska

Puchar Borów Tucholskich – szkoła podstawowa TD (7 zawodów, sklasyfikowano 34
zawodników, pierwsza szóstka z Osia)
1. Michał Hinkelmann
2. Bartosz Czarnowski
3. Nikola Pikuła
4. Remigiusz Cyrczak
5. Monika Pawlik
6. Klaudia Konieczka

Puchar Kociewia – TS (8 zawodów, sklasyfikowano 217 zawodników)
8. Malinowski Jarosław

Puchar Kociewia – gimnazjum TM (8 zawodów, sklasyfikowano 62 zawodników, do 18
miejsca tylko Osie)
1. Miłosz Wąsikowski
2. Dominik Chudecki
3. Zuzanna Jakimowicz
4. Aniela Bettka
5. Jan Cichocki
6. Jan Bocian

Puchar Kociewia – szkoła podstawowa TD (7 zawodów, sklasyfikowano 34 zawodników,
pierwsza szóstka z Osia)
1. Michał Hinkelmann
2. Nikola Pikuła
3. Bartosz Czarnowski
4. Remigiusz Cyrczak
5. Monika Pawlik
6. Klaudia Konieczka

Puchar Grudziądza – (5 zawodów)
• Zwycięstwo indywidualne (Dominik Chudecki, Paweł Jezierski i Miłosz Wąsikowski
wspólnie) i drużynowe (Gimnazjum Osie).
Łącznie zdobyliśmy:
1 mistrzostwo Polski, 1 Puchar Polski Młodzieży i 9 pucharów regionalnych (3 Borów
Tucholskich, 3 Kociewia, 2 Grudziądza i 1 Województwa Kujawsko-Pomorskiego)

Mistrzostwa gminy Osie 2017
TS
1. Jarosław Malinowski
2. Emilia Malinowska
3. Anna Rycka-Chudecka
TJ
1. Julia Aniszewska i Zuzanna Chudecka
3. Agata Adrych
TM
1. Jan Cichocki
2. Paweł Jezierski
3. Dominik Chudecki
TD
1. Bartosz Czarnowski i Michał Hinkelmann
3. Remigiusz Cyrczak

 

Pełne klasyfikacje generalne w zakładce Azymut→Klasyfikacje
2017

Najwięcej razy w 2017 roku startowali:
TJ – Julia Aniszewska – 19 imprez (25 etapów), Zuzanna Chudecka 18 imprez (24 etapy)
TM – Dominik Chudecki 17 imprez (25 etapów) i Aniela Bettka 17 imprez (24 etapy)
TD – Bartosz Czarnowski, Michał Hinkelmann i Nikola Pikuła 12 imprez (14 etapów).

Uprawnienia Organizatora InO w 2017 roku zdobyli:
1. Agata Adrych 2. Julia Aniszewska 3. Jan Bocian 4. Zuzanna Chudecka 5. Dominik
Chudecki 6. Jan Cichocki 7. Zuzanna Jakimowicz 8. Paweł Jezierski 9. Mateusz Kozioł
10. Dawid Skwiercz 11. Miłosz Wąsikowski 12. Karolina Zielińska

Odznaki InO zdobyte w 2017
ZŁOTA
1. Zuzanna Chudecka 2. Dominik Chudecki 3. Jan Cichocki 4. Miłosz Wąsikowski
SREBRNA
1. Melania Czarnowska 2. Andrzej Jakubowski 3. Agnieszka Kotlenga 4. Cezary Nagórski
5. Natalia Wąsikowska 6. Magdalena Ziółkowska 7. Artur Ziółkowski
BRĄZOWA
1. Remigiusz Cyrczak 2. Bartosz Czarnowski 3. Michał Hinkelmann 4. Klaudia Konieczka
5. Monika Pawlik 6. Nikola Pikuła 7. Magdalena Wojda 8. Anna Zielińska
POPULARNA
1. Sara Adametz 2. Antonina Bocian 3. Remigiusz Cyrczak 4. Fabian Kaczmarek
5. Maciej Kaczmarek 6. Roksana Kwiatkowska 7. Jakub Łobocki 8. Monika Pawlik
9. Artur Piasek 10. Mateusz Piór 11. Weronika Zielińska

Powyższe informacje w innej formie przekazano nauczycielom Zespołu Szkół w
Osiu/Szkoły Podstawowej w Osiu, jako podsumowanie działalności pozaszkolnej
uczniów – do ocen klasyfikacyjnych i ewentualnego stypendium.

Bractwo jest organizacją prowadząca Puchar Borów Tucholskich i Puchar
Kociewia. Zwycięzcy poszczególnych kategorii PBT i PK zdobyli puchary
ufundowane przez:
Puchar Borów Tucholskich
TS (seniorzy) i TM (młodzież) – Dyrektora RDLP w Toruniu Pana Janusza Kaczmarka
(patrona PBT)
TJ (juniorzy) i TR (rowerowa) – Dyrektora RDLP w Gdańsku Pana Adama Kwiatkowskiego
(patrona Pucharu)
TD (dzieci) – Dyrektora Wdeckiego Parku Krajobrazowego Pana Daniela Siewerta
Puchar Kociewia
TS i TM – Starostę Świeckiego Pana Franciszka Koszowskiego (patrona Pucharu)
TJ – Wójta Gminy Osie Pana Michała Grabskiego
TD – Przewodniczącego Rady Gminy Osie Pana Romana Waśkowskiego

 

Zestawił
Józef Malinowski

 

Kontakt

Adres:
Bractwo Czarnej Wody
ul. Rynek 2
86-150 Osie
tel. 052 33 29 568

Prezes:
Józef Malinowski
ul. Kopernika 3
86-150 Osie
tel. 530 702 068
bczw@poczta.onet.pl
prezes@bractwoczarnejwody.org.pl