Puchar Borów Tucholskich i Puchar Kociewia w InO

Puchar Borów Tucholskich w Turystycznych Imprezach na Orientację 2015 roku składał się z sześciu imprez (siódma wypadła z kalendarza) – Bielowszczaka w Buśni, Borowiackiego w Czarnej Wodzie, Nad Wdą w Osiu, Depniemy w Rytlu, Warowni w Błądzimiu i Szago w Osieku. Do końcowej klasyfikacji w kategoriach pieszych liczyły się cztery najlepsze wyniki. Szczegółową klasyfikację podamy za kilka dni, po otrzymaniu oficjalnych wyników Szago. Na razie najlepsze wyniki reprezentantów Azymutu. A takich jeszcze nie było.

W kategorii dla najlepszych (TS – seniorzy) 2. miejsce zajęła Emilia Malinowska, która startowała z zawodnikiem Włóczykija Osiek, Pawłem Radtką. W pokonanym polu zostało wielu uznanych „inowców”.

Kategoria TJ (juniorzy 17-20 lat) – Po raz trzeci z rzędu mistrzem Borów został Jarosław Malinowski (otrzymał Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu). Na 2. miejscu uplasował się Filip Chudecki, robiący stałe postępy. Miejsca 4-8 zajęli: Artur Ziółkowski, Paweł Mechliński, Mateusz Kozioł, Artur Różyński i Filip Radowski.

W kategorii TM (14-16lat) oddaliśmy tylko pierwsze miejsce. Zajęli je zawodnicy starsi od naszych o 2 lata. 2. miejsce zdobyli Jan Cichocki i Paweł Jezierski, 3-6. kolejno Miłosz Wąsikowski, Dominik Chudecki, Zuzanna Chudecka i Jakub Czarnowski, 8-9. Angelika Durajewska, Paweł Jędryczka. W tej kategorii w Azymucie występowali zawodnicy, którzy pierwsze starty zaliczyli trochę ponad rok temu, czyli jeszcze mało doświadczeni.

Puchar Kociewia w InO 2015 rozegrano dla uczczenia V Kongresu Kociewskiego, odbywającego się co 5 lat. Do Pucharu zaliczono trzy imprezy Pucharu Borów (Bielowszczak, nad Wdą i Szago) oraz zawody Pucharu Starogardzkiego (Mayoovka w Brzeźnie Wielkim), czyli rozegrane na terenie Kociewia. Tu też planowano pięć imprez (jedna się nie odbyła), więc zgodnie z regulaminem do końcowej klasyfikacji zaliczono wszystkie cztery wyniki. Nasi znowu na czele.

W kategorii TZ 2. miejsce zajęła Emilia Malinowska.

W kategorii TJ zwycięzcą został Jarosław Malinowski (zdobył puchar Starosty Starogardzkiego), za nim byli kolejno – Filip Chudecki, Artur Ziółkowski i Mateusz Kozioł.

W kategorii TM wygrali Jan Cichocki i Paweł Jezierski (dostali puchary Oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego), a następne miejsca zajęli; 2. Dominik Chudecki i Miłosz Wąsikowski, 3. Zuzanna Chudecka, 5. Paweł Jędryczka.

Dla promocji naszego powiatu z trzech zawodów rozegranych na jego terenie (Bielowszczak, Nad Wdą i Warownia) stworzono Puchar Powiatu Świeckiego.

W TZ kolejne 2. miejsce zajęła Emilia Malinowska.

W TJ oczywiście wygrał Jarosław Malinowski (puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie) przed Filipem Chudeckim, Arturem Ziółkowskim, Filipem Radowskim i Mateuszem Koziołem.

TM to dwa miejsca na czele dla naszych: 1. Jan Cichocki-Paweł Jezierski (puchary Wójta Gminy Osie), 2. Dominik Chudecki-Miłosz Wąsikowski.

Może to nie są ostatnie puchary w tym roku?